Mity na temat kobiecego orgazmu
   0 Comments
Mity na temat kobiecego orgazmu

Mówienie o seksie i sprawach z nim związanych wciąż jest tematem tabu. My w niniejszym wpisie postanowiliśmy przełamać konwenanse i rozprawić się z najpowszechniejszymi mitami o kobiecym orgazmie. Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiesz się, z jakimi przekonaniami na temat damskiej seksualności najwyższy czas skończyć.

1. Za najbardziej satysfakcjonujący jest uznawany orgazm pochwowy

Jednym z częstszych wyobrażeń, jeżeli chodzi o kobiecy orgazm, jest postrzeganie szczytowania poprzez stosunek pochwowy. W rzeczywistości rozkosz można osiągnąć na wiele sposobów. Sporo młodych kobiet, zwłaszcza tych stawiających pierwsze kroki w sferze seksualnej nie zawsze doświadcza orgazmu pochwowego. W żadnym wypadku nie oznacza to jednak, że jest coś z nimi nie tak. O wiele popularniejszy i zarazem łatwiejszy do osiągnięcia jest orgazm łechtaczkowy. Jak wskazuje nazwa, dochodzi do niego na skutek stymulacji łechtaczki. Co najważniejsze, jest tak samo wartościowy, jak ten odczuwany podczas tradycyjnego stosunku seksualnego.

2. Większość kobiet osiąga przyjemność tylko podczas penetracji

Często powtarzane mity o kobiecym orgazmie dotyczą też kwestii, iż przeważająca liczba kobiet odczuwa przyjemność wyłącznie w trakcie penetracji. Oczywiście nie jest to prawdą i do szczytowania może dojść na wiele innych sposobów. Rozkosz można osiągnąć nie tylko poprzez penetrację. To błędne przekonanie często powielają także mężczyźni, starając się zaspokoić swoją partnerkę właśnie w ten sposób. Fakt jest taki, że jedynie skromna liczba pań regularnie szczytuje w trakcie penetracji. Wiele z nich, o czym wspomnieliśmy już wyżej, osiąga orgazm np. dzięki stymulacji łechtaczki.

3. Im bardziej pokaźny męski członek, tym kobieta odczuwa większą przyjemność

To kolejny dość powszechny mit o kobiecym orgazmie, który ma niewiele wspólnego z prawdą. Jest często powtarzany przez mężczyzn, ale nie tylko. By zaspokoić partnerkę i sprawić jej przyjemność, liczy się technika, a nie wielkość przyrodzenia. W tym przypadku duży, imponujący penis może sprawić kobiecie więcej dyskomfortu niż rozkoszy. Zamiast na rozmiarze członka warto skupić się na takich detalach jak gra wstępna, odpowiedni klimat podczas zbliżenia itp.

4. Przyjmowanie tabletek na libido jest upokarzające

Wśród kobiet bardzo popularne jest przekonanie, że stosowanie tabletek na libido nie jest niczym dobrym. Co więcej, nie należy się nawet przyznawać do przyjmowania takich preparatów. Popęd płciowy jest u kobiet kwestią indywidualną i ulegającą zmianie pod wpływem wielu różnych czynników. Niekiedy dochodzi do obniżenia ochoty na seks, np. na skutek: długotrwałej choroby, zaburzeń depresyjnych, zażywania niektórych leków np. uspokajających, nieprawidłowości hormonalnych. Tabletki na libido stanowią prosty i zarazem bezpieczny sposób na zwiększenie popędu płciowego. W ich składzie zazwyczaj znajdują się naturalne substancje pochodzenia roślinnego, dlatego nie wywołują skutków ubocznych, skutecznie rozwiązując problem odczuwanej niechęci do zbliżeń. I nie trzeba się wstydzić ich stosowania. 5. Kobiety nie powinny sięgać po feromony Jeszcze jeden mit, z którym należy się rozprawić. Feromony stanowiące mieszanki związków chemicznych są produktami dedykowanymi zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nie jest prawdą, że są one przeznaczone wyłącznie dla płci męskiej. Być może nie wszyscy wiedzą, ale każdy z nas emituje tego rodzaju substancje. Za pomocą odpowiednich feromonów można zwiększyć atrakcyjność erotyczną. Preparaty te, o czym także warto wspomnieć, nie tylko wywołują pożądanie do danej osoby, ale także sprzyjają osiągnięciu orgazmu. Jeśli interesują Cię skuteczne feromony, zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego Ferosup.pl.

Podsumowanie

Jak się okazuje, mitów o kobiecym orgazmie jest bardzo wiele. Zdecydowana większość z nich jest nieprawdziwa i mylnie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Warto o tym pamiętać, gdyż dzięki temu błędne przekonania nie odbiorą Ci radości i satysfakcji z Twojego życia erotycznego.

Comments

Log in or register to post comments